امروز:
پنجشنبه - ۱۰ اسفند - ۱۴۰۲

تاریخچه ایمنی ،بهداشت و محیط زیست

صنعت نفت به عنوان طلایه‌دار فعالیت‌های صنعتی با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، همواره به حفظ و صیانت نیروی انسانی متخصص خویش اهمیت داده و از هیچ تلاشی در این راستا مضایقه ننموده است، حضور واحدهای ایمنی، آتش نشانی و بهداشت فعال در تمام صنعت نفت از شروع فعالیت نمونه‌هائی از حضور دائمی این تفکر در مدیریت ارشد صنعت نفت می‌باشد.

در پایان دهه هفتاد و همزمان با جهش آغاز شده در صنعت نفت، ضرورت‌های استفاده از علوم نوین در مدیریت و کنترل سیستماتیک مخاطرات این صنعت، مدیران ارشد را برآن داشت تا مأموریت ویژه‌ای را جهت بررسی نظام‌های مدیریت موجود در سطح بین‌المللی و انتخاب بهترین سیستم برای اجرا در صنعت نفت تعریف نمایند که نهایتاً پس از بررسی‌های بعمل آمده نظام مدیریت HSE به عنوان یک الگوی کامل کاربردی در صنعت شناسایی و معرفی شد.

وزیر محترم نفت در تاریخ 29/12/1380 با استقرار نظام مدیریت HSE در صنعت نفت موافقت نمودند و مقرر شد با بررسی منابع موجود در این خصوص، انتخاب مدل و تهیه راهنمای استقرار نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در دستور کار شورای مرکزی نظارت بر ایمنی و آتش نشانی قرار گیرد.

نتایج بررسی‌های بعمل آمده، به انتخاب مدل انجمن بین المللی تولید کنندگان نفت و گاز (OGP) و تصویب آن در سی و هفتمین جلسه شورای مذکور انجامید. این موضوع طی نامه شماره 3843-1/28 مورخ 24/12/81 برای اجراء در تمامی سطوح صنعت نفت از سوی مقام عالی وزارت ابلاغ گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
كدپستي: 1991813941 

ارسال نظرات و پیشنهادات:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829