امروز:
پنجشنبه - ۱۰ اسفند - ۱۴۰۲

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت

طرح بسیج ملی کنترل فشارخون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اجرا شد

علی بهشتی رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، ضمن قدردانی از همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اجرای این طرح به شعار سلامتی سال 1398 با عنوان "فشار خون را بدانیم و اقدام کنیم" اشاره و به اهمیت فشارخون و نقش آن در سلامت جامعه پرداخت و گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، از حدود 380.000 مرگي كه در سال 96 ثبت گرديده است ، 313000 نفر بدليل بيماريهاي غير واگيردار فوت نموده كه از اين مقدار 97000 نفر بدليل فشارخون و حدود 161000 نفر به دليل عوارض فشار خون شامل سكته مغزي ، قلبي و بيماريهاي مزمن كليه از بين رفته اند.

وی در ادامه به تشریح نقش تغذیه و سبک زندگی در بیماری فشار خون پرداخت و اظهار داشت: متوسط مصرف نمك در ايران 2 برابر دنياست و قطعا نوع تغذیه ، میزان نمک مصرفی ، استفاده مکرر از گوشت قرمز و کم تحرکی، تاثیر مستقیمی بر فشار خون خواهد داشت.

طرح بسیج ملی کنترل و پایش فشارخون با چهار هدف اصلی آگاهی بخشی عمومی، کشف موارد جدید ابتلا، کنترل مبتلایان و مراقبت برای پیشگیری از بروز عوارض ناشی از فشارخون بالا از 18 خرداد ماه آغاز و تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت. وی توجه به سلامت و بهداشت کارکنان را در صنعت نفت از اولویت های این صنعت نام برد و گفت: با توجه به اینکه مشاغل حوزه نفت، مشاغلی خاص و حساس هستند، پایش وضعیت سلامت سرمایه های انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

بر اساس آمارهای ارائه گردیده ، حداقل 40 درصد و در برخي موارد  تا 60 درصد از پرسنل از بيماري فشارخون خود مطلع نميباشند و حتی نیمی از افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند نیز، فشار خون خود را کنترل نمی‌کنند و به دنبال درمان نیستند و به همین دلیل، بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور و بویژه در صنعت نفت آغاز گردیده است.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در پایان ضمن قدردانی از مشارکت پرسنل شرکت با تاکید بر اینکه شناسایی بیماران مبتلا به فشار خون به تنهایی کافی نیست، گفت: پس از ثبت این بیماران در درگاه طرح، معرفی به مراکز جهت پیگیری روند درمان، آموزش جهت کنترل فشار خون و تغییر رفتار در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
كدپستي: 1991813941 

ارسال نظرات و پیشنهادات:این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829