اخبار

کتاب "مروری بر 31 سال آمار انرژی کشور" منتشر شد

کتاب "مروری بر 31 سال آمار انرژی کشور" از طریق پورتال وزارت نیرو به نشانی Http://pep.moe.gov.ir در دسترس قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بخش انرژی در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به همین دلیل وجود آمارهای دقیق، جامع و مطمئن در خصوص آن بسیار ضروری است. آمارهای انرژی یکی از ابزارهای مهم تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری صحیح و مناسب در بخش انرژی بوده که این آمارها باید هماهنگی لازم را با فرآیند تصمیم گیری سیاست‌های انرژی در کشور داشته باشند.
این کتاب به منظور رفع نیاز مسئولان، مدیران، پژوهشگران و متخصصان کشور به منابع آماری معتبر و همچنین ایجاد دسترسی مناسب، سریع و آسان به اطلاعات انرژی منعکس شده است. دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد کلان برق و انرژی وزارت نیرو طی سال‌های اخیر تلاش کرده تا ضمن ارائه اطلاعات جامع و دقیق، مجموعه‌ای از اطلاعات پایه‌ای را به صورت زمانی از سال 1367 منتشر کند.
کتاب حاضر با 97 صفحه در برگیرنده مجموعه‌ای از داده‌های آماری است که در فواصل زمانی منظم از چند دهه گذشته توسط وزارت نیرو جمع آوری شده و شامل بخش‌های نفت خام و فرآورده‌های نفتی، گاز طبیعی، برق و انرژی‌های تجدیدپذیر، زغال سنگ و محصولات حاصل از آن و انرژی و محیط زیست است.
در حال حاضر، اطلاعات کتاب "مروری بر 31 سال آمار انرژی کشور" جهت استفاده علاقه‌مندان، روی سایت دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد کلان برق و انرژی وزارت نیرو به نشانی Http://pep.moe.gov.ir قرار گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395
كدپستي: 1991813941 
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829