اخبار

زنگنه: تحریم آمریکا ما را مصمم‌تر کرد

وزیر نفت با بی‌تأثیر خواندن تحریم شامگاه دوشنبه (پنجم آبان‌ماه) آمریکا تأکید کرد: این اقدام آمریکایی‌ها تنها من و همکارانم را در پیمودن اهدافمان مصمم‌تر کرد.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه روز (سه‌شنبه، ششم آبان‌ماه) پس از پایان نشست با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در واکنش به تحریم خود از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا اظهار کرد: دستگاه اطلاعاتی آمریکا پس از هفت سال کشف کردند که بیژن زنگنه، وزیر نفت به دلیل ارتباط با وزارت نفت باید تحریم شود، این مسئله بسیار سّری بود و به این دلیل من را تحریم کردند! واقعا به خاطر این هوشمندی باید به آمریکایی‌ها تبریک گفت!

وی درباره تأثیر اقدام شامگاه دوشنبه آمریکا با تأکید بر اینکه این تحریم هیچ تأثیری ندارد و ما تحریم بودیم، تصریح کرد: من سرمایه‌ای در بیرون از ایران ندارم. این اقدام آمریکایی‌ها تنها من و همکارانم را در پیمودن اهدافمان مصمم‌ترکرد.

نشست مفیدی بود

وزیر نفت درباره محور نشست امروز با اعضای کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بیشتر مباحث مطرح‌شده در این نشست مربوط به عمران شهرها، روستاها و زیرساخت‌های آن بود، تصریح کرد: همچنین درباره موضوع قیر صحبت زیادی شد که ما اعلام کردیم آمادگی داریم آن را پس از نهایی شدن قانونی که مجلس آن را تصویب کرده، اجرا کنیم. این موضوع سبب رونق و عمران در شهرهای کوچک و روستاها خواهد شد.

زنگنه «بدهی دولت به پیمانکاران» را که قرار است از طریق تهاتر نفت انجام شود، موضوع دیگر این نشست عنوان کرد و افزود: درباره چگونگی عملیاتی شدن این موضوع و مسیری که برای اجرای آن باید طی شود، توضیحاتی داده شد.

وی از گازرسانی روستا و شهرها هم به‌عنوان دیگر محور یاد کرد و گفت: همچنین در این نشست بر رعایت حریم خطوط لوله و تأسیسات نفتی تأکید کردم.

وزیر نفت با اشاره به اینکه موضوع مربوط به بهینه‌سازی مصرف سوخت هم در این نشست مطرح شد، تصریح کرد: در این زمینه توضیح داده شد که دو سند همسو با این موضوع تدوین شده که سند نخست مربوط به عرضه و تقاضای گاز تا افق ۱۴۲۰ است که در آن به‌طور جدی موضوع بهینه‌سازی دیده شده است. این موضوع به‌ویژه مرتبط با کمیسیون عمران (مبحث ۱۹ ساختمان) است.  

زنگنه ادامه داد: سند سوخت و حمل‌ونقل تا افق ۱۴۲۰ هم تدوین شده که قرار است جزئیات بیشتر آن با حضور دوستان تشریح شود و از دیدگاه‌های کمیسیون عمران در این بخش استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه طیف وسیعی از پرسش‌ها در این نشست از اکتشاف تا گازرسانی مطرح شد، افزود: البته فرصت نشد به همه پرسش‌ها پاسخ دهم، اما در فرصت دیگر خدمت دوستان خواهم رسید، از نظر من نشست‌ مفیدی بود.

گازرسانی، تأمین سوخت و بحث قیر، محورهای نشست کمیسیون عمران مجلس

در همین حال، رحمت‌الله فیروزی درباره  نشست عصر امروز کمیسیون عمران مجلس با وزیر نفت به خبرنگار شانا گفت: در این نشست گزارشی از مسائل بخش حمل‌ونقل و تامین سوخت ارائه و این موارد با حضور وزیر نفت به بحث گذاشته شد.

وی اظهار کرد: نمایندگان و اعضای کمیسیون عمران در این نشست مواردی را درباره مسائل حوزه‌های انتخابیه خود به‌ویژه در بحث تأمین سوخت، قیر و گازرسانی به مناطق مطرح کردند و وزیر نفت نیز در این زمینه توضیحاتی ارائه داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395
كدپستي: 1991813941 
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829