مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران: چرخه معیوب مصرف گرایی در کشور نیازمند اصلاح است

11 آذر 1396
361 دفعه

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: حوزه انرژی برای خروج از چرخه معیوب مصرف گرایی نیازمند جراحی بزرگی است.

به گزارش شانا، علی کاردر روز (پنجشنبه، نهم آذرماه) در نخستین همایش آشنایی فرهیختگان حوزوی با صنعت نفت که در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، به موضوع توسعه و چالش‌های شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفت: مسئله کنونی ما در بخش نفت، توسعه است، بدون توسعه نمی‌توان به اهداف مورد نظر در صنعت نفت دست یافت.

وی با بیان این‌که صنعت نفت کشور به همراهی فرهیختگان حوزوی نیازمند است، افزود: با همراهی فرهیختگان حوزوی می‌توانیم بخشی از مشکلات و چالش‌های توسعه‌ای را حل و فصل کنیم.

کاردر در ادامه به موضوع افزایش تولید و صادرات نفت ایران پس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اشاره و تصریح کرد: با اجرای برجام و لغو تحریم‌های اقتصادی بیش از یک میلیون بشکه در روز به صادرات نفت ما افزوده شد و پول صادرات نفت خود را کاملا دریافت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: هرچند تقاضای جهانی برای خرید نفت خام در آینده به‌ویژه در کشورهای اروپایی به دلیل صرفه جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی کاهش خواهد یافت، اما پیش‌بینی می‌شود تقاضا برای خرید نفت خام در کشورهایی همانند چین و هند افزایش یابد.

وی با اشاره به این‌که باید به تولید نفت خام خود اضافه کنیم، گفت: اگر شدت مصرف انرژی را در کشور کاهش دهیم و کمتر و درست از این منابع استفاده کنیم بدون تردید به تولید و صادرات نفت ما افزوده خواهد شد، امروز برخی کشورهای همسایه همچون عراق و عربستان در تولید نفت از ما سبقت گرفته‌اند که ما نیز باید سهم خود را در این بازار جهانی حفظ کنیم.

کاردر تصریح کرد: صنعت نفت نیازمند فناوری‌های جدید و جذب سرمایه خارجی است، در صورت جذب چنین سرمایه‌هایی، ظرفیت تولید نفت خام کشور را می‌توانیم تا هشت میلیون بشکه در روز افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به تامین نیازهای مالی صنعت نفت اشاره و عنوان کرد: در پنج سال آینده نیازمند ۱۰۰ میلیارد دلار جذب سرمایه در صنعت نفت هستیم که عمده منابع ما باید از طریق جذب سرمایه خارجی محقق شود.

وی افزود: شدت مصرف انرژی در کشور باید کاهش یابد، همچنین حوزه انرژی برای خروج از چرخه معیوب مصرف گرایی نیازمند جراحی بزرگی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

آدرس : تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23 صندوق پستي: 1477-19395

كدپستي: 1991813941

تلفن : 6-88604760

تلفن مركز اطلاع رساني : 81911

فكس : 88604829 

پیشخوان روزنامه ها