نخستین مشعل پالایشگاه پارس جنوبی به طور رسمی خاموش شد

27 ارديبهشت 1396
553 دفعه

آیین رسمی خاموش شدن نخستین مشعل پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی (زیرو فلرینگ) دیروز، (سه‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه) در عسلویه برگزار شد.


به گزارش شانا، مهدی یوسفی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این مراسم گفت: با اقدم‌هایی که در زمینه کاهش جلوگیری از سوزاندن گازهای مشعل انجام شده است، هم اکنون حجم سوزاندن گازهای مشعل در 10 فاز نخست پارس جنوبی به طور محسوسی کاهش یافته است، به‎طوری‌که میزان سوزاندن گازهای مشعل در سال ٨٧ در هفته، ٥٦ میلیون مترمکعب بود، اما هم اکنون به پنج میلیون مترمکعب در هفته رسیده است

وی افزود: بر اساس برنامه اعلام شده از سوی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی سوزاندن گازهای مشعل در این فازها تا پایان امسال به زیر سه میلیون مترمکعب در هفته خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس مراسم خاموش شدن نخستین مشعل مجتمع گاز پارس جنوبی را یک تحول بزرگ در برنامه‌های زیست محیطی وزارت نفت دانست و تاکید کرد: اقدام‌های اصلاحی وزارت نفت در زمینه حفظ محیط زیست هیچگاه توقف نداشته است و همه شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس موظف به رعایت استانداردهای ابلاغی از سوی وزارتخانه هستند و همه موارد آن باید اجرا شود.

مراسم خاموش شدن نخستین مشعل مجتمع گاز پارس جنوبی دیروز با حضور معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، حمیدرضا  عراقی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و مدیرعامل منطقه ویژه پارس برگزار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها