وکیلی:تراز نامه انرژی استانی با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و موسسه بین الملی مطالعات انرژی کشور تدوین می شود

28 فروردين 1396
735 دفعه

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از  تدوین تراز نامه انرژی استانی با همکاری موسسه مطالعات انرژی خبر داد و گفت: برای دسترسی به پیشران های اقتصادی و بررسی اطلاعات مدیریت انرژی و ارزیابی عملکرد هر استان در زمینه میزان مصرف بهینه انرژی، ترازنامه انرژی استانی تدوین خواهد شد.

 علی وکیلی افزود:این ترازنامه به صورت سالانه و براساس اقلیم و ورودی ها و خروجی های انرژی هر استان تدوین می شود که در پیشبرد اهداف کشور در زمینه کاهش شدت انرژی بسیار موثر خواهد بود.

در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه شرکت بهینه سازی و موسسه مطالعات انرژی گفت: شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برای پیشبرد اهداف خود نیازمند همکاری و استفاده از دانش و اطلاعات موسسات دانش بنیان و پژوهش محور همچون موسسه مطالعات بین الملی انرژی است و امضای چنین تفاهم نامه و همکاری­هایی با موسسه یک ضرورت محسوب می­گردد.

رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی نیز با اشاره به این که مدت زمان تفاهمنامه یک سال تعیین شده است، عنوان کرد: هدف اصلی این همکاری در نهایت کاهش شاخص شدت مصرف انرژی کشور است.

علی مبینی دهکردی با بیان اینکه شاخص شدت مصرف انرژی در کشور به طور چشمگیری بالاست، تصریح کرد: موسسه مطالعات بین المللی انرژی تمام امکانات خود را در راستای انجام مطالعات مربوطه به کار خواهد بست و برای سامان بخشی به وضعیت مصرف انرژی کشور طرح های در نظر گرفته شده را به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

در ادامه جلسه مدیر طرح های ماده 12 قانون رفع موانع تولید،شرکت بهینه سازی مصرف سوخت این تفاهم نامه را آغاز راهی برای ورود پروژه های بهینه سازی انرژی به چشم اندازهای کشور عنوان کرد و گفت: برای رسیدن به کاهش مصرف انرژی، بهینه سازی مصرف انرژی باید به عنوان یک سیاست در چشم انداز های آتی کشور مطرح شود.

رضا شادرخ به مشکلات اجرای طرح های ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور اشاره و اظهار داشت: یکی از موارد مهمی که در این تفاهم نامه دنبال می شود تدوین الگوی مناسب مالی برای اجرای پروژه های ماده 12 و شفاف سازی سرمایه گذاران وبررسی تاثیر اجرای پروژه های ماده 12در چشم انداز کشور می باشد.

همچنین حامد حوری جعفری مشاور مدیرعامل شرکت بهینه سازی و مسئول هماهنگی قانون اصلاح الگوی مصرف در ابتدای جلسه به تشریح اهداف و زمینه های همکاری تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت:  تدوین نقشه راه عملیاتی و اجرایی طرح های بهینه سازی مصرف سوخت کشور، تدوین ساز و کار تامین مالی طرح های بهینه سازی مصرف سوخت، طراحی و ایجاد پایگاه داده های انرژی کشور به تفکیک بخش استانی و ملی و تدوین و اجرای تراز انرژی استانی مهم ترین زمینه های همکاری طرفین است.

لازم به ذکر است تفاهم نامه همكاري مشترك در زمينه تبادل اطلاعات و تجربيات علمي، پژوهشي، مشاوره اي، آموزشي و اطلاع رساني چهارشنبه 23فروردین ماه 1396 به امضای دکتر علی وکیلی مدیرعامل شرکت بهنیه سازی مصرف سوخت و دکتر علی مبینی دهکردی رئیس موسسه مطالعات بین­ المللی انرژی رسید.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

آدرس : تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23 صندوق پستي: 1477-19395

كدپستي: 1991813941

تلفن : 6-88604760

تلفن مركز اطلاع رساني : 81911

فكس : 88604829 

پیشخوان روزنامه ها