پمپ‌هاي حرارتي

دو نوع معمول پمپ حرارتي وجود دارد:

 

1) پمپ‌هاي حرارتي با منبع هوا
2) پمپ‌هاي حرارتي با منبع انرژي زمين گرمايي (GHPs)
   

هر دوي اين نوع پمپ‌هاي حرارتي در زمستان مي‌توانند محيط خانه را گرم و در تابستان خنك نگه دارند.
يك پمپ حرارتي با منبع هوا، حرارت موجود در خود را از هواي خارج از خانه به داخل خانه منتقل مي‌سازد و در تابستان حرارت را از داخل خانه به هواي خارج از خانه منتقل مي‌سازد.
يك پمپ حرارتي با منبع انرژي زمين گرمايي حرارت را از خانه در فصول گرما خارج مي‌سازد؛ اما در زمستان و فصل سرما حرارت را از انرژي موجود در زمين به خانه منتقل مي‌سازد و بدين ترتيب دماي خانه را در حدود 50 تا 60 درجه فارنهايت حفظ مي‌نمايد.
بخش اعظم پمپ‌هاي حرارتي مناطق مسكوني از نوع پمپ‌هاي حرارتي با منبع هوا مي‌باشند. يك پمپ حرارتي با منبع هوا مي‌تواند گرمايش و سرمايش منزل شما را با راندمان بالا تأمين سازد؛ مخصوصاً اگر شما در آب و هواي گرم زندگي مي‌كنيد. اگر اين پمپ‌هاي حرارتي به خوبي نصب شوند، مي توانند 5/1 تا 3 برابر راندمان بيشتري نسبت به سيستم‌هاي الكتريكي داشته باشند.
اين مسأله بدين جهت ممكن مي‌شود كه يك پمپ حرارتي حرارت را به جاي تبديل از فرمي به فرم ديگر تنها منتقل مي‌سازد؛ لذا نسبت به وسايلي كه مثلاً انرژي سوخت را به حرارت تبديل مي‌نمايد، تلفات انرژي كمتري دارد و بنابراين راندمان بالاتري خواهد داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها