رئیس سازمان برنامه و بودجه: تاکنون تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است

20 آذر 1396
292 دفعه

رئیس سازمان برنامه و بودجه در باره خبر افزایش قیمت بنزین در ماه‌های پایانی سال گفت: برای افزایش قیمت بنزین اکنون برنامه مشخصی نداریم و هرگونه تصمیمی اطلاع‌رسانی و اعلام می‌شود.

به گزارش شانا، محمدباقر نوبخت، امروز (دوشنبه، ۲۰ آذرماه) در نشست خبری که به منظور تشریح ابعاد لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور برگزار شد، با اشاره به این‌که افزایش درآمد مالیاتی از محل شناسایی لایه‌هایی که از پرداخت مالیات معاف هستند، پیگیری می‌شود، گفت: یکی از منابع درآمدهای دولت درآمدهای مالیاتی است و با توجه به این‌که ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اقتصاد کشور از پرداخت مالیات معاف هستند، باید در این بخش بازبینی و بازنگری انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، شفاف سازی و صرفه جویی را ۲ هدف لایحه بودجه سال آینده برشمرد و افزود: شفافیت و صرفه جویی نیازمند اصلاح ساختاری بودجه بود که این کار با تغییر نظام بودجه ریزی از هزینه‌ای به بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، افزایش شفافیت و انظباط بودجه‌ای و تمرکز زدایی پیگیری می‌شود.

وی درباره افزایش نرخ حامل‌های انرژی در لایحه بودجه سال ۹۷، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی اجازه افزایش درآمد از محل حامل‌های انرژی تا سقف ۴۸ هزار میلیارد تومان را داده است، اما دولت در لایحه خود این افزایش را تا سقف ۳۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است.

نوبخت در این باره ادامه داد: این اعدادی که پیش بینی شده نیز قطعی نبوده و گمانه زنی است، افزایش قیمتی در حامل‌های انرژی نخواهیم داشت و طبق مصوبه مجلس عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در رابطه با خبر افزایش قیمت بنزین در ماه‌های پایانی سال گفت: برای افزایش قیمت بنزین اکنون برنامه مشخصی نداریم و هرگونه تصمیمی اطلاع رسانی و اعلام می‌شود.

وی درباره حذف ۳۰ میلیون یارانه بگیر در سال آینده نیز افزود: یارانه هیچ فرد نیازمندی در سال ۱۳۹۷ قطع نخواهد شد، تعریف نیازمند با مجلس است و این اعداد و ارقامی که درباره حذف یارانه بگیران مطرح می‌شود، گمانه زنی است و تصمیم نهایی با مجلس خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

آدرس : تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23 صندوق پستي: 1477-19395

كدپستي: 1991813941

تلفن : 6-88604760

تلفن مركز اطلاع رساني : 81911

فكس : 88604829 

پیشخوان روزنامه ها