سخنگوی دولت: ایران در استفاده از پول‌های نفتی خود مشکلی ندارد

27 ارديبهشت 1396
486 دفعه

سخنگوی دولت گفت: همانطور که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد، ایران برای استفاده از پول‌های نفتی خود مشکلی ندارد.


به گزارش شانا، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، امروز (سه‌شنبه، 26 اردیبهشت ماه) در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود ایران در استفاده از منابع مالی حاصل از فروش نفت با مشکلاتی مواجه شده است، گفت: همانطور که رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد، ما بعد از برجام برای استفاده از منابع حاصل از فروش نفت خود با مشکلی مواجه نیستیم.

وی با بیان این‌که افرادی که چنین سخنانی مطرح می‌کنند کاسبان تحریم هستند، افزود: ما روی تزریق بشکه به بشکه، دلار به دلار و ریال به ریال از منابع نفتی به بودجه کشور نظارت داریم و روی سنت سنت پول نفت خود حساب کرده‌ایم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: بازگشت منابع حاصل از فروش نفت همیشه با وقفه‌ای یک یا چندماهه همراه است، اما این که گفته شود هنوز در بخش نفت گرفتار تحریم هستیم به هیچ وجه درست نیست.

نوبخت با اشاره به این‌که عربستان طی سال‌های گذشته سهم ما را در اوپک پایمال کرده بود، گفت: اگر تلاش و فداکاری مهندس زنگنه، وزیر نفت در نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نبود، عربستان تحریم دیگری را به ایران تحمیل می‌کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها