مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد:منابع نفتی دریای خزر با سرمایه‌گذاری خارجی توسعه می یابد

20 فروردين 1396
709 دفعه

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: امیدواریم در فضای پسابرجام و با افزایش تعامل بین المللی، منافع شرکت نفت خزر با جذب سرمایه خارجی و انتقال فناوری مرتبط با آب‎های عمیق تامین شود.به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، علی کاردر با اشاره به این‌که برای پیشبرد اهداف توسعه ای شرکت نفت خزر و توجیه اقتصادی آن نیاز به جذب سرمایه خارجی و مشارکت بین المللی است، افزود: ضرورت دارد در این مسیر مدیرعامل جدید با همکاری نهادهای مرتبط و تعامل‎های برون سازمانی در مسیر جذب سرمایه گذاری خارجی و انتقال تکنولوژی بیش از پیش گام بردارد.

وی با تقدیر از تلاش های مدیران قبلی شرکت نفت خزر در حفظ و استمرار برنامه ها و سیاست های کلان صنعت نفت در حوضه خزر جنوبی و سه استان ساحلی مازندران، گلستان و گیلان، تاکید کرد: اکنون نیز مانند گذشته باید در حفظ و نگهداری سرمایه های این شرکت و همچنین ارتقای توان فنی با تکیه بر تعامل‎های بین المللی توجه و اقدام شود.

کاردر در ادامه اظهار امیدواری کرد با توجه به حضور نیروهای برجسته و متخصص در شرکت نفت خزر، این شرکت در مسیر جذب تکنولوژی بین المللی با تمام توان حرکت کند.

شرکت نفت خزر به عنوان یکی از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران در سال ۱۳۷۶ تاسیس شد. این شرکت وظایف اکتشاف، توسعه و تولید منابع هیدروکربنی در حوضه خزر جنوبی و سه استان ساحلی مازندران، گلستان و گیلان را به عهده دارد. نظارت بر اجرای کلیه قراردادهای منعقد شده بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت‌های بین ‎المللی جهت مطالعه و توسعه میدان‌های نفتی در دریای خزر و همچنین نظارت بر مسائل زیست محیطی مرتبط با عملیات اکتشاف و توسعه ذخایر نفت و گاز در دریای خزر نیز به عهده شرکت نفت خزر است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها