آزمایشگاه های کارایی انرژی

775 دفعه

 

 

کلاس­های درس برای پژوهش درباره شکل­های جدید صرفه­ جویی انرژی؟ دانشگاه­ها و دانشکده­ ها برای پژوهش درباره افزایش کارایی متحد شده­ اند. مراکزی وجود دارند که در آن­ها این تأسیسات یافت می­شوند و جاهایی که اینگونه مطالعات انجام می­شود نیز وجود دارند.

استفاده از انرژی تجدیدپذیر در مراکز آموزشی می­تواند منجر به صرفه­ جویی بیش از 90000 مگاوات در هر سال شود.

خانه­ خورشیدی خودکفا :

دانشگاه پلی­تکنیک در کاتالونیا(Catalonia) آزمایشگاهی دارد (Living Lab Low3) که مختص به کارایی انرژی، سازه­های پایدار­ و انرژی تجدیدپذیر است. اهداف آن چیست؟ برای ترویج آموزش کارایی انرژی.

این تنها یک کلاس درسی قدیمی نیست، این یک خانه خورشیدی است که به انرژی برق خارج از آن وابسته نیست. فضایی که به یک سری حسگرها نیز مجهز است که دما و رطوبت را، علاوه بر دیگر مشخصات که برای محیط اهمیت دارند، کنترل می­کنند.

ممیزی و ارزیابی: منابع انرژی تجدیدپذیر

مراکزی وجود دارند که ممیزی انرژی را انجام می­دهند و حمایت­ هایی برای تسهیل استفاده صحیح از تأسیسات خورشیدی ارائه می­ دهند. دانشگاه میگوئل هرناندز (Miguel Hernández) در الچه(Elche) و گروه مهندسی انرژی آن یکی از اینگونه مراکز هستند.

بعلاوه، خدماتی را برای شرکت ها و اشخاص حقیقی به منظور ارزیابیعملکرد تجهیزات تولیدکننده انرژی فراهم می­کند. چگونه؟ مهمتر از همه اینکه با انجام مطالعات اندازه­ گیری­ کارایی صفحات خورشیدی.

آزمایشگاه انرژی :

آزمایشگاه انرژی در ویگو(Vigo) قرار دارد؛ آن یک محیط فن آورانه است که برروی مطالعات در بخش­های صنایع، حمل و نقل و ساختمان متمرکز شده است. مهمتر از همه، این آزمایشگاه منابع انرژی تجدیدپذیر و زمین گرمایی را ترویج می­کند. چرا؟

استفاده از این نوع انرژی، در تمامی مدارس عمومی، مراکز بهداشتی و کتابخانه­ ها در گالیکیا(Galicia) به معنای صرفه­ جویی 95725 مگاوات ساعت در سال است.

انرژی اجتماعی :

مشارکت­هایی که در این تسهیلات انجام شده­ اند، بسیار مهم هستند، چرا که تحقیق و پژوهش و توسعه کلیدهای اصلی دستیابی و ترویج صرفه­ جویی در انرژی است. این تلاش­ها چگونه پاداش داده می­شوند؟

صندوق  کارآفرینی بنیان رپسول تلاش­ هایی که در تحقیقات برای شکل­ های جدید کارآمدی و پایداری­ تولید انرژی انجام شده­ اند را به رسمیت می­ شناسد. بنابراین، به کارآفرینان کمک می­کند تا شرکت­هایی را در زمینه کارایی انرژی ایجاد کنند.

آیا می­دانید که ...؟ مرکز تحقیات انرژی، محیط زیست و فناوری (CIEMAT) از 1986 تاکنون در حال فعالیت است.

برچسب­ها: یادگیری- کارایی انرژی- پروژه­ها و روند­ها- پایداری

منبع : www.repsol.com

اطلاعات تکميلي

آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 14:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

  فعالیت شركت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر مطالعه، بسترسازی و انجام اقدامات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در فرآیند تولید و مصرف متمركز می‌باشد.وظیفه تهیه و تدوین معیارها، استانداردهادر حوزه های مختلف بعهده این شركت می باشد.

پیشخوان روزنامه ها