خانه ­های غیرفعال ISOPA

برای شناخت کامل خانه­ های غیرفعال ISOPA، در مصاحبه­ای با دبیر کل یورگ پالمرشیم از طریق حقایق جالب زیادی که در پشت این کارایی شگفت انگیز انرژی وجود دارند، به درک چگونگی مقابله در مقابل تغییرات آب و هوایی به کمک پلی یوراتان، راهنمایی خواهند کرد.

 

خانه­های منفعل که در بروکسل افتتاح شده­اند، به اندازه %80 در انرژی صرفه­جویی می­کنند. بیشتر بدانید!

چگونه پروژه خانه­های غیرفعال ISOPA در بروکسل افتتاح شد؟

اساسأ این پروژه بخشی از کل کمپینی است که در سال 2008 برای ترویج استفاده از پلی­ یورتان آغاز شده بود، و در آن زمان تعداد اندکی از مصرف­کنندگان درباره این ماده می­دانستند.

این کمپین از طریق وب سایت Polyurethanes.org و همچنین از طریق ویدئوهای در Youtube ، وبلاگ­ها، توئیتر و غیره، شناخته شد.

پس از آن، تصمیم گرفته شد که یک خانه غیرفعال ساخته شود، که از پلی­ یورتان به عنوان عایق استفاده می­کند و بنابراین به ما در فائق آمدن بر چالش­های دنیای امروز، از قبیل چالش آب و هوایی، کمک ­کند.

تفاوت بین خانه­های غیرفعال ISOPA و خانه معمولی چیست؟ چه مقدار صرفه­جویی انرژی می­تواند در خانه غیرفعال در مقایسه با خانه­های معمولی، انجام شود؟

عمومأ، گفته می­شود که می­توان به اندازه %80 مصرف انرژی در خانه­های غیرفعال عایق­بندی شده با پلی­ یورتان صرفه­جویی نمود.

چه بخش­هایی از خانه بیشترین نقش را در کارایی انرژی ایفا می­کنند؟

چندین بخش وجود دارند که آن را تبدیل به یک خانه غیرفعال  می­کنند و همه آن­ها بطور پیوسته با یکدیگر مرتبط هستند. بطور قطع علاوه بر صفحات انرژی خورشیدی بروی پشت بام و یک سیستم پمپ گرمایی که از انرژی زمین­گرمایی[1] استفاده می­کند، یکی از آن­ها استفاده از پلی­ یورتان است.

همچنین یک سیستم تهویه نیز وجود دارد که بطور پیوسته هوا را بدون پایین آوردن دمای داخل خانه، تمیز و تجدید می­کند.

با توجه به عایق­سازی، این می­تواند در لوله­ها، پنجره­ها، کف­پوش ، سقف و حتی در دیوارهایی که دارای 18 سانتیمتر پلی­یورتان هستند، یافت شود.

سیر تکامل و توسعه خانه­های غیرفعال تا زمان ساخته­شدن خانه­های غیرفعال ISOPA در بروکسل چگونه بوده است؟

اولین خانه غیرفعال در 1991 ساخته شد و در حال حاضر حدود 12000 ساختمان از این نوع در اروپا وجود دارند و اینها تنها به عنوان خانه­های جدید، بدون به حساب آوردن خانه­هایی که برای همسو بودن با استانداردهای خانه­های غیرفعال سازگاری یافته­اند، شناخته می­شوند. با این حال هنوز هم راه زیادی در پیش است.

درباره آینده­ای که این نوع جدید از خانه­ها را در اروپا خواهد ساخت، چه فکر می­کنید؟

از دیدگاه محیط زیست، فکر می­کنم که واقعأ انتخاب چندانی نداریم. اگر به اهداف انرژی برای 2020 و 2030 و حتی 2050 نگاه کنیم و بر مصرف انرژی در خانه­ها متمرکز شویم، که به اندازه %40 از مصرف انرژی در اروپا است، اعتقاد من این است که ما باید به عنوان یک جامعه، تلاش زیادی کنیم تا مصرف انرژی را در خانه­ها بهبود بخشیم. بنابراین فکر می­کنم که واقعأ گزینه دیگری وجود ندارد.

ما با برخی از اتحادیه­ها از قبیل PU Europe کار می­کنیم تا نوسازی خانه­های موجود برای تبدیل آن­ها به خانه­های با انرژی کمتر یا حتی به خانه­های غیرفعال را ترویج کنیم.

اگر شما می­خواهید تا دانش بیشتری درباره خانه­های غیرفعال داشته باشید، به صفحه اطلاع رسانی ما و گزارش درباره پلی­یورتان در ساختمان­سازی، نگاهی بیاندازید.

 

آیا می­دانید که ...؟ خانه­های غیرفعال ISOPA تمامی انرژی­های ضروری را برای ایجاد گرما و آب داغ تولید می­کنند.

 

برچسب­ها: انرژی خورشیدی- پروژه­ها و روند­ها- کارایی انرژی- انرژی زمین­گرمایی- تهویه مطبوع هوا

 


 

[1] Geothermal

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آدرس

تهران ، ميدان ونك ، خيابان ملاصدرا ، خيابان شيرازي شمالي ، خيابان دانشور شرقي، پلاك 23
صندوق پستي: 1477-19395
كدپستي: 1991813941 
تلفن : 6-88604760

فكس : 88604829