جستجو در سايت       نظرسنجي    پرسش و پاسخ تماس با ما نقشه سايت چارت سازماني درباره ما صفحه اول
   
  ساختمان صنعت حمل و نقل پژوهش و فناوري   English Site  
حمل و نقل  
  صفحه اول > حمل و نقل >  کتاب الکترونيک حمل و نقل و انرژي سال 86  
 
بخش هاي کتاب
مقدمه کتاب
توضيحات کتاب
فهرست مطالب
واژه نامه
پيوندهای مفيد
 
   
امکانات
جستجو در کتاب
ايميل دريافت نظرات
برگ نظرسنجي كتاب اطلاعات حمل و نقل و انرژي كشور

دريافت فايلPDF کتاب (2.78MB)

 
 

 
   
   
   
     
 
مقدمه کتاب حمل و نقل و انرژي کشور در سال 1386
 
 

نظر به جایگاه ويژه ايران در خاورميانه و جهان و همچنين اهميت استراتژيک منابع هيدروکربوری، مديريت صحيح اين منابع در فرآيند توليد تا مصرف در کشور از اهميت ويژه اي برخوردار است. رشد روزافزون ناوگان جاده اي موجب گرديده است که بخش قابل توجهي از انرژي کشور در بخش حمل و نقل مصرف گردد و به تبع آن انتشار گازهاي گلخانه اي و آلاينده نيز معضل مهمي را ايجاد نمايد. اساساً مصرف انرژي کشور در کليه بخش هاي مصرف کننده و از جمله بخش حمل و نقل از الگوي مناسبي برخوردار نبوده و اصلاح الگوي مصرف انرژي در کليه بخش ها ضرورتي انکارناپذير است.

به منظوراصلاح اين الگو در بخش حمل و نقل، لازم است تا عوامل تأثيرگذار بر مصرف، مانند ساختار ناوگان حمل و نقل شخصي و عمومي و ميزان ارتقاي فناوري مصرف سوخت آنها، ميزان اقبال مردم در استفاده از وسايل عمومي و ترکيب سبد سوخت نه فقط به طور كيفي بلكه با ارائه آمار و اطلاعات كمّي مورد بررسي قرار گيرد و كليه راهكارها از جمله اصلاح زير‌ساخت‌هاي حمل و نقل، ارتقاي صنعت خودرو، كاهش سفرهاي غير ضروري با حداكثر بهره‌گيري از ارتباطات الكترونيكي و بهبود پراكنش امكانات شهري و اصلاح ساختارها و قوانين در اين زمينه، پس از شناسايي و ارزيابي دقيق به مرحله اجرا در آيد. اولين گام در اين راستا وجود اطلاعات و داده‌هاي مرتبط با حمل و نقل و انرژي است تا بتواند مديريت صحيح در اين حوزه را امكان پذير سازد.

كتاب‌هاي "اطلاعات حمل و نقل و انرژي كشور" مجموعه‌اي است كه با هدف ارائه داده‌هاي مستند بخش حمل و نقل و انرژي به همت شركت بهينه سازي مصرف سوخت و پژوهشكده علوم پايه كاربردي جهاد دانشگاهي تدوين مي‌گردد تا بتواند گامي در جهت حفاظت از منابع ملي و شكوفايي كشور باشد. كتاب حاضر دومين كتاب از اين مجموعه است كه داده‌هاي مربوط به سال ١٣٨٦ در دوازده فصل ارائه مي‌كند. اين داده‌ها با مراجعه به بيش از ١٣٠ منبع اطلاعاتي و جمع‌آوري آمار ارائه شده توسط آنها و سپس صحه‌گذاري اين اطلاعات و همچنين بهره‌گيري از انواع روش‌هاي مدل‌سازي به منظور تكميل اطلاعات غير موجود يا متناقض توليد گرديده است.

قطعاً به رغم كليه تلاش‌هاي صورت گرفته كاستي‌هايي در اين مجموعه وجود خواهد داشت كه نيازمند اصلاح و تجديد نظر است. پيشاپيش از عزيزاني كه اين موارد را متذكر شوند و ما را در بهبود، تكميل و تصحيح اطلاعات ياري دهند تشكر مي‌نماييم.

لطفاً با ما به آدرس پست الكترونيكي transportation.book@ifco.ir درتماس باشيد.

 
     
     بالاي صفحه  
     
 
 
 
   
   
   
  صفحه اول | درباره ما | چارت سازماني | نقشه سايت | تماس با ما | پست الكترونيكي داخلي | سايت هاي مرتبط | فونت فارسي | English Site  
 
  تمامي حقوق اين سايت متعلق به شركت بهينه سازي مصرف سوخت مي باشد © 1391-1382